1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Yanka [14]
2 years ago
6

Will give brainlest if u slove

Mathematics
1 answer:
grin007 [14]2 years ago
6 0

Answer:

:I

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Complete the function table and write the function rule.
Vedmedyk [2.9K]
Y = x but what is pi

3 0
3 years ago
Pls help. I’ve done a lot of googling and calculating but every answer I put is wrong
Anuta_ua [19.1K]

Answer:

5\sqrt{2}

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Sue buys a certain brand of cereal that costs $12 per box. Sue changes to a super-saving brand of the same size. The equation sh
charle [14.2K]
Y = 12x......y = 12(4).....y = 48.....so she pays $ 48 for the old brand when buying 4 boxes

y = 8x...y = 8(4)......y = 32...so she pays $ 32 for the brand she changed to, when buying 4 boxes

so the super saving brand would save her (48 - 32) = $ 16 per month
7 0
2 years ago
The function f(x)=4(2)^x represent the number of people who share a cat video x hours after it first appears on a website. How d
Harlamova29_29 [7]

Answer:The number doubles each Hour Apex :)


Step-by-step explanation:


6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Jackson is teaching the decimal number system. He wants his students to know how to expand numbers by powers of 10. Which is the
IgorLugansk [536]

Answer:a

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Other questions:
  • A calculus student takes a 20-question, multiple choice test with 5 answer choices for each question. find the probability of ge
    11·2 answers
  • What is the volume of the sphere
    10·1 answer
  • Find that image of P(-2,4) under a translation along the vector (6,5)
    6·1 answer
  • Your laptop died and you need a new one for work NOW! The one you need will cost $500. You do not have the cash in your checking
    15·1 answer
  • Can someone answer this<br> just tell the option
    7·1 answer
  • The cost of playing pool increases with the amount of time using the table. Identify the independent and dependent quantity in t
    7·2 answers
  • Just help tbh I’m tired
    13·2 answers
  • In ordering a café latte, you have a choice of whole, skim or soy milk; small, medium or large; and either one or two shots of e
    14·2 answers
  • Plsss help due in 5 minutes
    12·1 answer
  • I’m sorry i need at least twenty letters so pleas tell me <br><br> What is<br><br> 13.1×3.70
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!