1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
rusak2 [61]
2 years ago
6

Use this graph of f to find f(6).

Mathematics
2 answers:
Ludmilka [50]2 years ago
6 0

Answer: I will help you once you add a graph in the comments of this post

Step-by-step explanation:

Arlecino [84]2 years ago
5 0

Answer:once u post it I’ll help

Step-by-step explanation:

You might be interested in
lamar paid $93 for a bicycle that was on sale for 60% off its original price. what was the original price of the bicycle?
Lubov Fominskaja [6]
It would be $148.80.
4 0
3 years ago
Brienne and 3 friends bought tickets to the movies. They spent a total of $27.00 on the tickets. Which equation represents this
Sindrei [870]
Hello!

The equation that represents this situation is A. 3t = 27.

Explanation:

This is because an equation is a "mathematical sentence" and this equation says that if you multiply the costs of the three friends' tickets, the total cost would be $27.
5 0
3 years ago
What is the relationship among proportional relationships lines, rates of change, and slope?
sdas [7]
<span><span>
It introduces the relationship between two variables and is called correlation. Proportionality or variation is state of relationship or correlation between two variables It has two types: </span>direct variation or proportion which states both variables are positively correlation. It is when both the variables increase or decrease together. On the contrary, indirect variation or proportion indicates negative relationship or correlation. Elaborately, the opposite of what happens to direct variation. One increases with the other variables, you got it, decreases. This correlations are important to consider because you can determine and identify how two variables relates with one another. Notice x = y (direct), y=1/x (indirect)</span>
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
I need help, how many chirps per minute?? and why?
Korvikt [17]
About 90 maybe but not sure
8 0
2 years ago
3x-9x+6=20-3x+4x Please answer.
fomenos
I gotchu.
<span>3x-9x+6=20-3x+4x
Combine like terms.
-6x+6=20+x
Bring x over to the left side.
-x            -x
-7x+6=20
bring 6 to the right side.
     -6   -6
-7x=14
Divide -7 on both sides to isolate x.
x= -2

CHECK
</span><span>3x-9x+6=20-3x+4x
-6(-2)+6=20+(-2)
18=18 
ANSWER: x= -2</span>
6 0
3 years ago
Other questions:
  • A restaurant chain ordered 3,945 pounds of rice in 20-pound bags.About how many 20-pound bags of rice did the chain order
    8·2 answers
  • The expression 475 * 1.076 ^ t the average annual per capita health care costs, in dollars, in the US as a function of the numbe
    8·2 answers
  • Bill is making accessories for the soccer team. He uses 778.88 inches of fabric on headbands for 29 players and 3 coaches. He al
    8·1 answer
  • Deceribe one kind of diagram you might draw to help you solve problem?
    6·1 answer
  • How many triangles can be constructed with angles measuring 25º, 25º, and 130º? A. one B.none C.more than one
    13·2 answers
  • PLEASE HELP...
    13·1 answer
  • Find the interest earned for $650 at 2% for 6 years
    11·2 answers
  • 1
    6·2 answers
  • G(x)=2x -3<br> What is the value of<br> G(2) - g(3)
    9·1 answer
  • crystal wants to buy a bag of red delicious apples one bag has a price of $4.50 what is the unit price per apple HEEEEEELP ASAP
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!