1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
stepan [7]
3 years ago
8

TODAY IS MY BIRTHDAY I WILL BE GIVING BRAINLIST PLS HURRY AND HELP!!!!!!!!!

Mathematics
1 answer:
Sphinxa [80]3 years ago
6 0

Answer: HAPPY BIRTHDAY :)))

the answer is C

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Find the unit rate: $9.60 for 8 cans.<br><br> $ per can
Lapatulllka [165]

Answer:

$1.20

Step-by-step explanation:

960÷8=120 :)))))))

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
How do you divide 75 into 1000
Maksim231197 [3]
The answer is going to be a fraction...which is 75/1000, otherwise known as 1/40
3 0
3 years ago
How do you work out the mean mark ?
sattari [20]

Answer:

The mean is the average of the numbers. It is easy to calculate: add up all the numbers, then divide by how many numbers there are. In other words it is the sum divided by the count.

Step-by-step explanation:

plz give brainliest

4 0
4 years ago
find real numbers a, b, and c so that the graph of the function y=ax^2+c contains the points (-1,6), (2,7), and (0,1)
Paraphin [41]
This gives you three simultaneous equations:

6 = a + c
7 = 4a + c
1 = c
 
<u>c = 1
</u>
<u /><u />
If c =1,

6 = a + 1
<u>a = 5
</u>
<u /><u />
This doesn't work in the second equation, so the quadratic that goes through these points is not in the form y = ax^2 + bx + c
Was there supposed to be a b in the equation?




5 0
3 years ago
) Josef paid $10 for 6 avocados at the Grocery Mart. He wants to know what the price would be
Amiraneli [1.4K]

Answer:

5.00

Step-by-step explanation:

the price for 3 avacados is 3.00 because 6 are 10 if you divide 10 by 2 you get 5

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the slope of 6x-12y=36
    6·1 answer
  • 24/? = 8/9 What is the unknown ratio?
    15·1 answer
  • If a figure is dilated by a factor of 6 , the perimeter of the figure will change by a factor of ?
    13·1 answer
  • An airplane flies 600 km in 1 hour. What is it’s average speed in kilometers per hour.
    13·1 answer
  • If we wanted to know how high a 5th-grade student could jump, how many students would be reasonable to test? 5, 12, 30, or 200.
    10·1 answer
  • Maria grandmother has 1/6 pound of silver coins she divides the coins evenly by weight among her 4 grandchildren what fraction o
    9·1 answer
  • Two point charges of equal magnitude are
    7·1 answer
  • Which statement is true about the local minimum of the graphed function
    9·2 answers
  • What is the slope? (5,6) and (-1, 4)
    6·2 answers
  • This thing mad hard for no reason
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!