1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Firlakuza [10]
2 years ago
10

Brainliest if correct

Mathematics
1 answer:
Natalka [10]2 years ago
3 0

Answer:

D. 1/16

Step-by-step explanation:

hope this helps! :D

brainliest much appreciated!! <3

You might be interested in
I have a final for summer schoollll due midnight and it’s 10:23!!!!!!!!!!!!
shtirl [24]
26 good luck n I hope you pass
6 0
2 years ago
The cost of bananas is 2.40 for 5 pounds, what is the price per pound?​
lesya692 [45]

Answer:

$0.48

Step-by-step explanation:

$2.40 divided by 5 pounds equals $0.48 per pound.

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Simplify the following expression.<br><br> 9 1/2 r 5/2 t<br> __________<br> rt 1/2
rosijanka [135]

Answer:

12r/t

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Describe the relationship between base 4 and exponent 3
Sergio [31]
Is there any options?
4 0
3 years ago
The average human heart beats 75 times every minute. The average horse has a heartbeat of 40 times every minute. How many times
Effectus [21]

Answer:

4500

Step-by-step explanation:

multiply the amount of times the heart beats every minute and multiply it by how many minutes which is 60 so 75 times 60 is 4500

6 0
3 years ago
Other questions:
  • In a grocery store there are 4 self-checkout lines and 8 lines with cashiers. Find the ratio of the number of lines with cashier
    6·2 answers
  • The square of five is
    14·1 answer
  • Help pls any help is good
    5·2 answers
  • Will give medal to best answer!
    7·1 answer
  • Index laws for zeros. Can anyone help me?
    12·1 answer
  • What is the square root of 56
    8·1 answer
  • Parallelogram ABCD has vertices at A(-2,3), B(4,3), C(-1,1). What is the length of side AB? Answer choices ;
    7·1 answer
  • Lily offers embroidery services at her clothing store. She charges $2 for every letter plus a $6 setup fee. Which graph represen
    12·2 answers
  • What is z? <br> will give brainliest:)
    10·1 answer
  • HELP
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!