1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
stira [4]
3 years ago
12

Oranges cost 85 cents each.

Mathematics
2 answers:
Naily [24]3 years ago
8 0

Answer:

11

Step-by-step explanation: 100 cents- $1

85 x 85 x 85 x 85 x 85 x 85 x 85 x 85 x 85 x 85 x 85 = 935

935 or 9.35 dollars

andrezito [222]3 years ago
4 0
85 cents = 1.25

10 / 1.25

8
You might be interested in
Which equation has a slope of 3 and a y intercept of 4?
Andrews [41]
I would say the second, y = 3x + 4, that intersects the y axis at 4 and the slope is surely 3.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Maureen spent $34.05 on 3 fancy pens. How much did each pen cost
ioda
34.05 divided by 3 is 11.35
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Simplify. (x 3) 4 • x -3 x -36 x 9 x 4 x -21
Levart [38]

Answer:

-1295x -21

Step-by-step explanation:

srry if it wrong

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
How much would 25 acres cost selling it 1500 per acre?
ollegr [7]

Answer:

Step-by-step explanation:

$37,500

1500 times 25.

3 0
3 years ago
Help help please is my final please
tamaranim1 [39]

Answer:

d. 5

Step-by-step explanation:

I just learned how to do it just for this so please lmk if it's right or not :)

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Nathan correctly answered 17 of the 20 questions on the test. What percent of the question did Nathan answer correctly?
    10·2 answers
  • Consider the graph of f(x)=1/x-2
    7·1 answer
  • What is n equal to in 3n-10=n+4
    6·2 answers
  • Suppose a coin is flipped 10,000 times.what is a reasonable prediction for the number of times the coin lands on tails
    12·2 answers
  • HELP PLEASE 30 POINTS
    13·2 answers
  • The basic metric unit of capacity is the liter. True False
    12·2 answers
  • Explain the Product and Quotient Properties of Square Roots and include examples.
    13·1 answer
  • Find the product of (4z2 + 7z – 8) and (–z + 3).
    7·2 answers
  • Cuántas unidades es mayor + 16 con respecto a +3​
    9·1 answer
  • What is the answer and steps to 18(2 − 1) ÷ 3 + 4
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!