1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alex777 [14]
2 years ago
5

{\sqrt{28} }" alt="\sqrt{\frac{-140}{\sqrt{28} }" align="absmiddle" class="latex-formula">
Mathematics
1 answer:
Zanzabum2 years ago
8 0

​

​
This is the answer

You might be interested in
I'm doing daily spiral review 4-1 A building has 8 same- sized apartments. The area of 1 apartment is 725 square feet .Let t be
Oksana_A [137]
What is your question? that made no sense sweet heart.
7 0
3 years ago
Multiply and simplify <br> square root of 3ab * square root of 6ab^3<br><br> NEED HELP FAST!!!!!!
Artemon [7]
√3ab · √6ab³
√18a²b⁴
3ab²√2
8 0
3 years ago
HELP ASAP !! i’ll give you the brainliest answer as long it’s correct plsss helpp
stepan [7]

Answer:

its b, and why does everyone want brainllest

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
HURRY PLEASE! Which expression is equivalent to ^4sqrt6/^3sqrt2?<br><br> (options in the image)
melamori03 [73]

Answer:

According to the given problems the one that gets closer is the first option. ^12sqrt27/2

Step-by-step explanation:

<em>Simplify the radical by breaking the radicand up into a product of known factors.</em>

The answer for the first question is 12 √ 27 / 2


6 0
3 years ago
Read 2 more answers
A 6-pack of batteries cost $10.50.what is the unit price
IRINA_888 [86]

Answer:

Unit price = $1.75

Step-by-step explanation:

In order to determine the unit price of the batteries, divide the $10.50 total price for the 6-pack of batteries by 6:

$10.50 ÷ 6 = $1.75

Therefore, the unit price of each battery is $1.75.

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How do i find selling price or sale price
    8·1 answer
  • X-2/x+1 &gt; 0, what si da solution set?
    11·2 answers
  • Which form of a quadratic function is easiest to use when finding the maximum or minimum value of the function?
    10·2 answers
  • The decimal 0.3 can be written ad which fraction
    8·2 answers
  • Convert the following quantities to the indicated units. 57 miles per hour to meters per second
    9·1 answer
  • Whitney works for Interchim Inc selling purification equipment. She earns a base salary of $2200 per month
    9·1 answer
  • Chanaisa has 3.75 gallons of paint. She wants to use 2/5 of the paint to paint her living room. How many gallons of paint will C
    14·2 answers
  • Someone pls help pls
    15·1 answer
  • Please answer both questions, thanks!
    10·2 answers
  • A recipe for bread calls for 3 cups of flour for every 1/2 ​ cup of water. Using the same recipe, how much water will you need f
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!