1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Burka [1]
2 years ago
11

Lucy has $19$ dollars and $23$ cents. She wants to buy as many popsicles as she can with her money. The popsicles are priced at

$1$ dollar and $60$ cents each. How many popsicles can she buy?
Mathematics
1 answer:
Leya [2.2K]2 years ago
6 0

Answer:

103                                                                                                                                                                               im pretty sure.

You might be interested in
You build and sell toy cars for $36 each. So far, you have built 25 toy cars. How many more toy cars will you have to build and
vovikov84 [41]
You need to build 20 more toy cars
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve 3x−5 = 9. Not sure what to do
choli [55]

Answer:

x= 14/3

That's the answer :)

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Three cylinders have bases that are the
lys-0071 [83]
SA: 2pi (r^2)+2pi(r)(h)
In order to find radius (r) of the base you must divide 10 by pi then find the square root of the result
√(10/pi)=r: 1.784cm
h: a) 8.0cm
b) 6.5cm
c) 9.4cm
2pi (3.183)+2pi(1.784)(8)=109.673cm^2
2pi (3.183)+2pi(1.784)(6.5)=92.859cm^2
2pi (3.183)+2pi(1.784)(9.4)=125.366cm^2
7 0
2 years ago
Equivalent ratio for 10/24<br><br><br> PLEASE NOW HURRY
Luden [163]

Step-by-step explanation:

fraction 10/24

you want the ratio

answer is 5:12

if you want the explanation look below

Step One: Reduce the fraction

10/24

=

5/12

Step Two: Rewrite as a ratio

5/12 = 5 : 12

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Which letter labels a vertex?<br><br> A only<br> B<br> C<br> A and D
vladimir1956 [14]

Answer:

the answer is <u>C</u>.

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • In 2015, the population of a small town in Florida is 95. If the population increases by 15% every year, approximately wha will
    7·1 answer
  • Chris bought six pounds of apples for
    5·2 answers
  • Rounding or compAtible number to estimate the sum 171+727
    12·1 answer
  • A bakery offers a sale price of $2.90 for 3 muffins. What is the price per dozen?
    13·2 answers
  • Barbara sells iced tea for $1.49 per bottle and water for $1.25 per bottle. She wrote an equation to find the number of bottles
    10·1 answer
  • What is 2 times 4 i need a answer
    7·1 answer
  • 1) How many triangles will be formed by 13 matchsticks?
    9·1 answer
  • Opens up or down, Vertex: (5,2), Passes through: (6,3)
    13·1 answer
  • Which is greater 0.35. Or 2/5
    9·2 answers
  • A bill to landscape your yard is $720. The Materials cost $375 and the labor is $34.50 per hour. Write and solve an equation to
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!