Answer:
10.92
Step-by-step explanation:
-----------------------
Answer:
solution-----
Here,
cost of rent per day=$35
cost of rent for all 4 days =$35×4
=140
Alright, so here, we can simply divide 0.75/3=0.25 due to that we need to find that we need to find the unit rate of each pound, and we have 3, so we need to divide by 3
Answer:
d=e
Step-by-step explanation: