1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sweet-ann [11.9K]
2 years ago
13

What is the range of the function?

Mathematics
1 answer:
Eduardwww [97]2 years ago
6 0

Answer:

C.

Step-by-step explanation:

The range of a function is the complete set of all possible resulting values of the function

which is here just (3 , 9 , 12)

so the choice is C.

You might be interested in
Three friends went to the movies. Each movie ticket cost $8.50. Each person ordered a drink for $4.75. Two friends also bought p
vfiekz [6]

Answer:

P = $7.00

Step-by-step explanation:

Movie tickets = $8.50

Drink = $4.75

Two friends also bought popcorn

Total spent by the group = $53.75

Given equation:

3(8.50 + 4.75) + 2p = 53.75

Where,

P = cost of one order of popcorn

3(8.50 + 4.75) + 2p = 53.75

25.50 + 14.25 + 2p = 53.75

39.75 + 2p = 53.75

2p = 53.75 - 39.75

2p = 14

p = 14 / 2

p = 7

p = $7.00

8 0
3 years ago
Use the Binomial Theorem to find the indicated coefficient or term.
Dmitriy789 [7]

Answer:

ans: coefficient of 3rd term is 60

3rd term is 60x

Step-by-step explanation:

(5x +2)³ = C(3,2) × (5x)^(3-2) × 2²

= 3 × 5 × 4 × x

= 60x

8 0
3 years ago
Solve the equation below for x.<br> x – 15.2 = 76
Amanda [17]

Answer:

91.2

Step-by-step explanation:

add to both sides 15.2 so 76+15.2=91.2

7 0
3 years ago
Please hurry it’s missing
FrozenT [24]

Answer:

B. $1,400

Step-by-step explanation:

8.75 x 20 x 8 =

8.75 x 160 = $1400

B

Hope that helps!

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Bianca bought 3 pounds of hard candies at the candy store if each pound of hard candy cost $2.90 and she paid with a twenty doll
Ksivusya [100]

Answer:

11.30$

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Find the probability of rolling a prime number on the first die and even number on the second
    13·1 answer
  • Robin purchased 3 1⁄2 ounces of whole wheat cereal for $1.40. What is the cost per ounce?
    12·1 answer
  • Find the coordinates of the midpoint of the segment given its endpoints F(2,-6) and G(-8,5)
    10·1 answer
  • How many gallons of a 60% antifreeze solution must be mixed with 70 gallons of 20% antifreeze to get a misture that is 50% antif
    8·1 answer
  • in 20 minutes, I ate 1 1/2 sub sandwiches. &lt;br /&gt;&lt;br /&gt;A. what is my rate in sandwiches per hour?&lt;br /&gt;&lt;br
    13·1 answer
  • Which expression is equivalent to (5x10^-3)+(6x10^-3)/22x10^4
    10·1 answer
  • gavin and play a game with 20 numbered balls. The 20 balls are numbered from 1 to 20. Write down the probability that the score
    12·2 answers
  • Which equation represents a line that passes through (2,-1/2) and has a slope of 3?
    5·1 answer
  • A rhombus has sides of length x + 6 inches and a perimeter of 49 inches. Which equation represents this situation?​
    11·2 answers
  • X=8,2x+y=12 solve by substitution show work
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!