1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sidana [21]
2 years ago
12

Convert to the unit in the brackets

Mathematics
1 answer:
myrzilka [38]2 years ago
5 0

Answer:

1) 6.438km 2)818,700m 3)6750cm

You might be interested in
What is 4, 4.9, 4 3/4, 4.329 in order from greatest to least
Sphinxa [80]
4, 4.329, 4 3/4, 4.9
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
I keep getting this Wong can anybody help me on this??
Solnce55 [7]
The answer is point z
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
A family drove a total of 5,300 miles.They drove 10 more miles in tj second half of the trip than the first half. How many did t
AVprozaik [17]

If they drove a total of 5,300 miles in 2 days, and on the second day they drove 10 more miles then the 1st day.

5,300 ÷ 2 = 2,650

they drove 10 miles less on the first day

2,650 - 10 = 2,640

They drove 2,640 miles on the first day.

Hope this helps. :)

7 0
3 years ago
A translation by_____ units to the right/left and _____ units up down
Alexandra [31]
8 units left and 5 units up
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
The cost of 12 oranges and 7 coples is 55.36. Eight oranges and apples cost $3.68. Find the cost
victus00 [196]

Hello there i hope you are having a good day :) Your question : The cost of 12 oranges and 7 couples is 55.36. Eight oranges and apples cost $3.68. Find the cost  of each : Firstly you would do oranges = O Apples = A. Then 12 oranges + 7 apples = 5.36 12o + 7A = 5.36 then you would take away from both sides so -12o Take away -12o = 7o = 5.36 - 12A now you would divide this by 7 so 7 cancels each out so you are left with 5.36/ 7 = 0.76 Then it would equal 0.76 - 12o/7 This would equal the amount of apples to be $0.76 each now for the oranges you would do the same that you work out for the apples.

Hopefully that help ya :)

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Jim & Jesse each had the same amount of money. Jim spent $58 and Jesse spent $37. Afterward, the ratio of Jim's money to Jes
    7·1 answer
  • The Hawks have won 12 games, which is 60% of the games they have played this season.How many games have the Hawks played this se
    12·2 answers
  • Solve the given systems of equations:<br>x-y+z=1<br>-3x+2y+z=1<br>2x-3y+4z=3​
    5·1 answer
  • What is 7x-11-4x=6 equasion
    8·1 answer
  • A team spent 20 mins on passing drills and 40 minuets ona shooting drill, what is the ratio of time spent on shooting drills to
    13·1 answer
  • Keisha runs each lap in 6 minutes. She will run more than 11 laps today. What are the possible number of minutes she will run to
    6·1 answer
  • Can you plz tell me what is -1-2.5=
    8·2 answers
  • Identify where the student<br> went wrong<br> 2(x+5) = 29<br> 2x + 5 = 29<br> 2x = 24<br> x=14
    13·1 answer
  • Leg a is 15. leg b is 8, what is c?<br><br>​
    11·2 answers
  • A circle inside of a square. The square has side lengths of 5 meters.
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!