#1 is x3
Bc x goes up 3 each time and y goes up 2 each time
Answer:oh okay
Step-by-step explanation:
Answer: $6.54
Step-by-step explanation:
The price of one orange is $1.09
The price of 4 oranges is $3.64
The price of 6 oranges is $6.54
Answer: (3y) + 7+x
Step-by-step explanation:
You just flip and then their equivalent
Answer:
Step-by-step explanation:
volume=3×3×7=63 inch³