Answer:
$22.5
Step-by-step explanation:
2.5% = .025
900 divided by 1.5 = 600
600 multiplied by .025 = 15
15 divided by .5 = 7.5
15 + 7.5 = 22.5
Answer:
Each can costs $0.86
Step-by-step explanation:
We find the unit price by dividing the cost by the number of cans.
11.18/13 = 0.86
I hope this helped and please mark me as brainliest!
1) is correct.
2) is correct.
3) is correct.
4) is correct.
5) is not there.
6) is your first choice.
7) is incorrect is your second choice.
8) is your first choice.
13) is your last choice.
14) is your last choice.
15) is your third choice.