Answer:
it is congruent by SAS axiom
So go with option A
Congruent -SAS
Hope it will help :)❤
I think the answer is c but im not sure
RB: $51.10/14=$3.65 per lb
Turkey: $42.60/12=$3.55 per lb
Ham: $3.80 per lb
Answer: Turkey is the LEAST expensive
I’m pretty sure it’s 1 if not sorry but yeah