1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
son4ous [18]
2 years ago
12

Ming and Carlos are selling cookie dough for a school fundraiser Customers can buy packages

Mathematics
1 answer:
jolli1 [7]2 years ago
6 0

Answer:

the cost of one package of sugar cookie dough and one package of oatmeal cookie dough is $5 and $13 respectively

Give Brainliest

You might be interested in
What is the perimeter of the figure
Brums [2.3K]

Answer:

The perimeter is the length of the outline of a shape. To find the perimeter of a rectangle or square you have to add the lengths of all the four sides. x is in this case the length of the rectangle while y is the width of the rectangle. The perimeter, P, is: P=x+x+y+y.

3 0
3 years ago
Which angles are corresponding angles with angle 8
Bumek [7]

Step-by-step explanation:

<h2><4 and <12 </h2>

<h2>O işareti bulamadım pardon. :( :)</h2>
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the magnitude of AB.<br> A(-2, 6), B(1, 10)<br> O A 2<br> OB. ✔️15<br> O C.5<br> OD ✔️2
natita [175]

Answer:

C. 5

Step-by-step explanation:

Use the Distance Formula.

Substitute the values of x1 , y1 , x2 , and y2 .

|AB|² =|(1--2)²+(10-6)²|

|AB|² = |9+16|

|AB| = √ 25

|AB| =5

6 0
3 years ago
The volume of a rectangular prism, in cubic meters, is given by the expression x to the 3rd power
nydimaria [60]

Answer:

power of 3

Step-by-step explanation:

that formula of rectangular prism V=L×b×h when all of number are in meter will not convert if the number of cubic are not all meter must convet to be in meter by dividing by 10, 100 or 1000

5 0
1 year ago
A dependent system of equations is a system with __________.
andre [41]
The same line is written in two different forms
6 0
2 years ago
Other questions:
  • Am 18-foot piece of cotton cloth cost $15.84. What is the price per unit
    10·1 answer
  • Solve the system of linear equations using any method 6x+6y=-6, 5x+y=-13
    5·2 answers
  • A nationwide survey of 1000 adults found that 50​% of respondents favored a plan to break up the 12​ megabanks, which then contr
    10·1 answer
  • PLEASE HELP ME!! I AM TAKING A TEST AND I NEED TO KNOW THE ANSWER!!!! GIVING BRAINLIEST
    14·2 answers
  • Write a story problem that can be represented with the following equation:<br> 5x + 10 = 35
    7·1 answer
  • Heyyyy help me out please? don’t scam please!
    12·2 answers
  • HEEEEEEEEEEEEELLLLLLLLP
    8·1 answer
  • Please solve this it’s due in 2 hours I’ll give brainliest ONLY ANSWER IF YOU KNOW
    5·1 answer
  • HELP HELP me find the missing answers
    7·1 answer
  • Bert has 4 dogs and 5 cans of dog food. Howmuch dog food does each dog get if Beft giveseach dog the same amount?
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!