8 + 15 = 23
23 - 65.45 = 42.46.
The rest of the people in the group split $42 and 46 cents.
Hope this helped!!
Answer:
The answer is 44!
Step-by-step explanation:
npp, yw!!! hahaha thank me later okay??
love that more me ahaha! np btw ofc!
Answer:
20
Step-by-step explanation:
Simplify both sides of the equation.
−4=
r
20
−5
−4=
1
/20
r+−5
−4=
1
/20
r−5
Flip the equation.
1
/20
r−5=−4
Add 5 to both sides.
1
/20
r−5+5=−4+5
1
/20
r=1
Multiply both sides by 20.
20*(
1
/20
r)=(20)*(1)
r=20
Answer:
You want to buy some golden apples. Each golden apple cost $2. How much much does golden apples pass cost?
y = total cost
x = amount of apple