1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vazorg [7]
2 years ago
7

One day a store sold 45 pens, one kind at 8.50 and another kind at 9.75. In all 398.75 ws taken in. How many of each kind were s

old?
Mathematics
1 answer:
Bess [88]2 years ago
8 0

There's not enough info to know the exact number for each. There would be at least a 2 different answers because either could be calculated to conclude the end result.

You might be interested in
Can someone help me find the slope shown on this line please
Ivan

Answer:

6/2 or 3 would be your slope

4 0
2 years ago
How many garbage cans should be placed in each campground? Explain how you can use addition or multiplication to find the answer
DanielleElmas [232]
1 millionnnnnnnnnnnn
3 0
3 years ago
3. Find BC<br><br> 6. find m&lt; A
sammy [17]

Answer:

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
1,432 ×54 multipy to find the product.Thanks
TiliK225 [7]
The answer is 1432 x 54 = 77,328
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
4 pairs of pants for 22.60. what is the unit rate?​
Alona [7]

Answer:

$5.65

Step-by-step explanation:

Divide 22.6 / 4.

5.65

Best of Luck!

8 0
2 years ago
Other questions:
  • If h(x) = x – 7 and g(x) = x2, which expression is equivalent to (g•h)(5)?
    6·2 answers
  • The hypothenuse of a right triangle has a length of 14 units and a side that is 9 units . Find the remaining side.
    9·1 answer
  • Y=x² – 8x + 16<br><br>So right now I'm trying to figure out the inverse relation ​
    7·1 answer
  • What is the COEFFICIENT in the expression s + 16?
    7·2 answers
  • 3.
    7·2 answers
  • Please I need help it’s an emergency
    8·1 answer
  • A $30 shirt is 50% off. What is the new price?
    11·2 answers
  • I will get 10% off if and only if i spend at least $75
    11·1 answer
  • Find the unit price of 48 golf balls for $38.97. Round your answer to the nearest cent if necessary.
    10·1 answer
  • Simplify.<br> Remove all perfect squares from inside the square root.
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!