1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
wel
2 years ago
7

I NEED HELP WITH MATH PLEASE

Mathematics
1 answer:
Dahasolnce [82]2 years ago
5 0

Answer:

9x^3/y^3

Step-by-step explanation:

that is the answer

You might be interested in
Helppp!!!! please!!!
almond37 [142]

Answer:

...........................

7 0
3 years ago
How did Ramses ll use the military to improve the Egyptian empire?
Travka [436]

True Answer

A. He used military to retake old egyptian territory.

5 0
3 years ago
The Hamilton Brush Company issued 2,500 shares of common stock worth $100,000.00 total. What is the par value of each share?
alexandr1967 [171]
What we know here is that all 2500 shares together are worth 100 000 dollars in total. (it's 100 000.00 actually, but we can ignore the part after the point, as it's equal to 0).

This means that each of the shares is valid the whole sum divided by the number of shares, that is:
\frac{100000}{2500} = \frac{1000}{25} =40
(first i divided both denominator and numerator by 100)
So each value is worth 40 dolars.
4 0
3 years ago
Explain how to subtract three digit numbers when u need to regroup hundreds and tens
kumpel [21]

when you subtract numbers with three digits its almost exactly the same as regular subtracting but with decimals.


8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Is 90 cm less than 9 mm
Alex Ar [27]
90 cm is greater than 9mm
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Isabelle bought 12 bottles of water at $2 each
    14·1 answer
  • A vitamin C tablet contains 1/40 of a gram of vitamin C. You take 1 1/2 tablets every day. How many grams of vitamin C do you ta
    11·1 answer
  • What is the greatest number of obtuse angles a triangle can contain?
    10·2 answers
  • The price of one share of Acme Company declined $5 per day for 4 days in a row. How much did the price of one share change in th
    11·2 answers
  • Find the ratio of x to y if 7/x = 5/y. Help me!!!!
    15·1 answer
  • Carrie buys 4.16 pounds of apples for $5.20. How much does 1 pound cost?
    8·2 answers
  • Find the value of 4(5)+12÷3 (8)+2 (-4)
    8·2 answers
  • Dakota has four tents kilogram of clay he divided the clay to make eight equal size pots how many grams of clay are in each pot
    7·1 answer
  • Mr smiths loan balance has decreased by 71.4%. Calculate the change in his loan balance
    9·1 answer
  • -[24/6 + (-8)(2)^2-3] +92​
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!