1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lena [83]
2 years ago
8

Divide and make sure to reduce to LOWEST terms:

Mathematics
1 answer:
Ksju [112]2 years ago
3 0
Just put it in the calculator and divide 4 by 5 then do 3 by 5 and keep on
You might be interested in
What is the answer to 11-2r+3=4
Mashcka [7]
Using algebra, I obtained that r=5
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Z + 81 = 9z -7 help solve
Ede4ka [16]
8z-7=81
8z=88
z=11
Have a good day!
:0)
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Suppose the total weight of the fish caught stayed the same but instead of 100 fish caught during the weeklong fishing trip only
Paha777 [63]
The weight of each fish would be multiplied by 10.

Assume the first time, the weight was 800 lb.  Since there were 100 fish caught, the weight of each fish would be 800/100 = 8 lb.

This time, however, only 10 fish were caught.  The weight would be 800/10 = 80 lb.  

80 = 8(10), so the weight is 10 times more.
4 0
3 years ago
Dentify the type of variation given and the constant of variation (k)
velikii [3]
The constant variation k is 12
3 0
3 years ago
Someone tell me what (GJ) is l<br> please!!
skad [1K]

Answer:

that box means the angle is 90 degrees.

Step-by-step explanation:

if you need anymore help just message me

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Given: f(x) = x + 2 and g(x) = x2 +3, find the following:
    11·1 answer
  • He Sun bought 3 skirts for s dollars each and a jacket that costs 5 times as much as each skirt. She spent a total of $280. How
    12·1 answer
  • How to graph exponential function<br><br> y=6^x-4
    8·1 answer
  • 1)A cabinet has 4 drawers.each drawer is 13 inches tall how tall is the cabinet
    6·1 answer
  • 6 bottles of soda cost $2.70. What is the unit rate for the cost per 1 bottle?
    15·2 answers
  • F(x) = -6x + 4<br> f (x) = 28
    11·1 answer
  • Reflect triangle A in the line y = 1.
    12·1 answer
  • Find the surface area
    10·1 answer
  • Solve for x:<br><br>4=1/4(x-5)²​
    8·2 answers
  • Please help me !!!!!! please
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!