The answer will be 46,200 Hopes this helps. :)
Answer:
A 5-pound of flour costs $4.80. For this bag of flour, what is the cost of flour per ounce? (1 pound = 16 ounces) a. $0.06.
Step-by-step explanation:
Answer:
The true statement is that the answer is 75
Step-by-step explanation:
Answer:
the first answer is correct
the second answer is correct if they messed up on the question and meant to ask for the MAD of set B
I think the 3rd answer is incorrect (I got 1.09), so you might want to double-check your 3rd answer since it is asking for "times bigger", not how much bigger, which means how many times larger is the MAD of set A than that of set B and to find how many times bigger a number is than another number, you have to divide the first number by the second number.
Step-by-step explanation: