1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
adoni [48]
2 years ago
10

Find the quotient of 3,976 ÷ 28 = ________. Use the partial quotients strategy to help you.

Mathematics
1 answer:
scZoUnD [109]2 years ago
8 0

Answer:

142

Step-by-step explanation:

Hope this helps

You might be interested in
Please help as soon as possible
hammer [34]

Answer:

a that the right answer because 25+10+20=55 that rights

6 0
3 years ago
Can someone help me with this? It’s unit rates with price. Question: 6 feet of ribbon for $19.20​
lbvjy [14]

Answer:

OOPEEEEEEEEEEEEEEEE

Step-by-step explanation:

The answer is,

4.53

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Noah's dog eats 8 ounces of dog food each day. Noah bought a 28-pound bag of dog food. How many 8-ounce servings are in a 28-pou
Fittoniya [83]
Answer: 56
Explanation: 28 pounds = 448 ounces
448/8=56
3 0
2 years ago
Write an equation for the line in slope- intercept form. 2. Х -4 -2 o 2 4. -2 4​
Alla [95]

Answer:

y= -2x-3

Step-by-step explanation:

this is because the y intercept is at negative 3 and the rise over run is down 1 over 2

3 0
2 years ago
SOMEONE HELP ME PLEASE!!
Drupady [299]

Answer:

ok first

follow me. ...........................

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Calculate 6.75% tax on $2,305. a. $15.56 b. $145.22 c. $146.14 d. $155.59
    13·2 answers
  • Find the slope of a line parallel to y =
    15·1 answer
  • The surface area of the prism is ______ square units. All measurements in the image below are in units. (Input whole number only
    14·2 answers
  • NEEED HELP ASAP
    10·1 answer
  • Please i need help :(
    15·1 answer
  • Divide:<br> 5/11 •2/5 <br> HURRY PLEASE
    11·2 answers
  • Worth 20 points!!!!!
    7·2 answers
  • (–3)^5<br><br><br><br> What does the ^ mean? Multiplication?
    11·2 answers
  • Can someone help me this is due today
    5·1 answer
  • 5. Andrea ate half as many crackers as Darnell. Darnell ate 3 more crackers than Ziyah. If Ziyah ate 21 crackers, how many did A
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!