Yes she would be right as for how i got the answer first i started by using 15 hours as 100% then i times fifteen by 20% which gave me three hours then add three hours to fifteen and it gave me 18. so she worked 120% more than last week hoped that helped
Answer:
Step-by-step explanation:
Slope:
−
1
y-intercept:
23
How you wrote it is kind of confusing but if I'm reading what you're saying right. There are 2028 . <span />
A unit rate is just how much it costs per ONE unit of whatever your measuring. Lets say you had a rate of $4.00/8lbs. The unit rate would be $0.50/ ONE lb.
Answer:
24 1/6 - 19 5/12=
24 1/6÷12- 19 5/12÷12
24 2/2- 19 5/1= 5 3/1
3÷1= 3
5÷3= 3 1/2
Step-by-step explanation:
Step 1: Do the lcd and the number in between what you do is multiply the number next to it.
Step 2: Then subtract the mixed numbers and you get your answer.
Step 3: Divide 3 by 1
Step 4: Divide 3 by 5 and answer is 3 1/2