1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Law Incorporation [45]
2 years ago
11

Rosa saved $100 to spend on vacation. For the first 3 days of her vacation she spent $20 each day then for the next 2 days, afte

r those 5 days, she spent $10 each day until her saving were depleted
Mathematics
1 answer:
Wewaii [24]2 years ago
6 0

Answer:

hope this helps you

You might be interested in
Answer please i need help
Hunter-Best [27]
32^2 feet so ya know
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Need helpp fastt plss will give brainliest to who is correct plss helpp
Serhud [2]
4 (needs to be twenty characters)
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the greatest common factor of 36 and 42
Margaret [11]
The greatest common factor is 6

36: 1, 2, 3, 4, 6, 9, 12, 18, 36
42: 1, 2, 3, 6, 7, 14, 21, 42


Hope this helps : )
3 0
4 years ago
Read 2 more answers
Linda ran 2 mile in 1/3 hour. How many <br> miles did she run in one hour?
Semenov [28]
She would’ve ran 6 miles in an hour.
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Nad podaną liczba wpisz liczbę 2 razy większa a pod nią 2 razy mniejsza
zepelin [54]
Sorry but I can't understand your language
3 0
3 years ago
Other questions:
  • Principal =2,400 Rate=2% Time= 2years
    5·1 answer
  • What proportional segment lengths verify that BC¯¯¯¯¯∥DE¯¯¯¯¯ ? Fill in the boxes to correctly complete the proportion. $$ = $$
    10·2 answers
  • What is the value of 5 to the power of 4 over 5 to the power of 6?
    12·2 answers
  • Shivam wants to buy a bicycle that cost $200. He saves $35 each week from the money he earns mowing lawns. He also saves $25 fro
    8·2 answers
  • Please answer both questions
    8·2 answers
  • The diagram represents a wheelchair ramp to a school.
    8·1 answer
  • How many solutions will the system of equations have? System: y = 2x + 2 and y = x + 4
    8·1 answer
  • Tina contributes 9.5% of her monthly salary towards her 401(k) and her employer matches her contribution up to 5.4% of her annua
    15·2 answers
  • A package of 4 pairs of insulated costs ​$21.96. What is the unit price of the pairs of ​?
    12·1 answer
  • A Child’s Growth and Prosperity
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!