Yes i believe they are correct
(hope you get a 100% :))
Answer:

Step-by-step explanation:

Answer:
?
Step-by-step explanation:
You can’t know that, because you don’t know how many total apples there are.
Answer:
D) 4x=85, x=21.25
Step-by-step explanation:
If the total is 85$, and every shirt costs the same amount, then you would divide 85 by 4.
That will leave you with 21.25 per shirt.
Ive done the math and its 7.75