The cost of 3 scarves is $80.25. What is the unit price?
2 answers:
Answer:
$8.75 because 26.25 divided by 3 equals 8.75.
Step-by-step explanation:
Answer:
$26.75 per scarf
Step-by-step explanation:
3 scarves = $80.25 (quite expensive)
1 scarf = $80.25/3
1 scarf = $26.75
You might be interested in
Slope 2; passes through (-5,1)
the answer is
y-1=2(x+5)
Answer:
Step-by-step explanation:
To make 20 ounces of dye, we need 3 oz red tone, 6 oz of gray tone and 5 oz of brown tone.
im pretty sure this is right :)
Answer:
It's B
Step-by-step explanation:
Just divide y by x. For example: 6.6 / 6 = 1.1. This would be B! Hope this helps!
Answer:
4 4/2
Step-by-step explanation:
What you do is you have to do 8-4=4 5-1=4 6-4=2 so there for the answer is 4 4/2
Do you think than i ve understood it right
3x+9=30
3x=21
x = 21/3 = 7
x = 7
hope helped