1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Assoli18 [71]
2 years ago
8

Need the answers for 3-5

Mathematics
1 answer:
nevsk [136]2 years ago
8 0

Answer:

k12

Step-by-step explanation:

You might be interested in
If theres 12. Cans of juice and 9 packs of crackers how many kids can eat equally
Paha777 [63]
Only 3 kids could eat equally because 3 is the highest number that goes into 12 and 9
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find each unit rate. 1 ¼ hours in 5 days.
earnstyle [38]

Dividing 1 1/4 hrs by 5 days results in the unit rate:


1 1/4 hrs       5/4 hrs

-----------  =  ---------------- = 1/4 hr per day

5 days        5 days

7 0
3 years ago
12000 corn seeds and 92% grew how many plants. How many plants grew. Please explain your reasoning.
Vedmedyk [2.9K]

It's 11040 plants because 92 percent of 12000 is 11040. (Idk if this is the best reasoning but :/)

4 0
3 years ago
Find the slope of the lines shown in the graph
topjm [15]
Hhuuhhhhuhhhhhhhhhgghgc
6 0
3 years ago
What is point-slope form? When can you use point-slope form? How is it useful?
arsen [322]
After solving an equation in Point Slope Form, you're directly given the slope intercept form which is y=mx +b
5 0
3 years ago
Other questions:
  • A receptionist named Kelsey spends 1 minute routing each incoming phone call. In all, how many phone calls does Kelsey have to r
    8·2 answers
  • 1. The following problem ropresents a population of bacteria. P(t)=360(2)^t where toquals time in hours. How many bacteria are p
    13·2 answers
  • You are the treasurer for a local charity. At the beginning of the month the balance was $820.64. The charity received donations
    13·1 answer
  • If x-12√x + 36 = 0 what is the value of x A. 6 B. 6^2 C. 6^3 D. 6^4
    11·1 answer
  • Help me please! I NEED TO HAND IT IN NOW ​
    14·1 answer
  • Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 15 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 20 ounces of chocolate
    14·2 answers
  • A rectangular water tank carries 40000 litres of water what is the best area if its height is 2 m​
    10·1 answer
  • What is the answer?​
    6·1 answer
  • HELP!!! Use the properties of exponents to simplify the expression:
    14·1 answer
  • Rachel is solving the system of equations. {7x-21y =14 and 2x+3y=11}. Using the elimination method. which of the following steps
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!