Answer:A
Step-by-step explanation: first u add them then divide them then minus them that’s all
Answer:
$9.50
Step-by-step explanation:
i am 100% sure
Answer:
b: y=1/4x -2
Step-by-step explanation:
It says the answer in the question. the slope on the graph is really just 1 though.
Answer:
To find the cost per yard, divide the cost by the amount:
p: 6.25 / 6.5 = 0.96 --> The cost per yard is $0.96
r: 3 /4 = 0.75 --> The cost per yard is $0.75
b: 8.1 /8.5 = 0.95 --> The cost per yard is $0.95
s: 7.2 / 6 = 1.2 --> The cost per yard is $1.20
In order from cheapest to most expensive:
Red
Brown
Purple
Silver
Answer:
j
-1
Step-by-step explanation: