Answer:
40%
Step-by-step explanation:
1299-725= 574
574/1299 x 100 = 44.19%
Answer:
8...I want these points lol
Step-by-step explanation:
Answer:
• Let x be the number of members
• In inequalities, at least means greater or equal ( ≥ )


• To get the average, substitute for x as 99 and amount collected by each member
Answer:
$1.00 per bagel
Step-by-step explanation:
To find the unit rate, you just have to divide the number of bagels by how much they cost.
In your problem, the number of bagels is 6 and the price is also 6.
Now all you have to do is divide 6 by 6 and the answer to that is 1.
Example: 6 ÷ 6 = 1