1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
TEA [102]
2 years ago
10

HELP ME PLEASE I REALLY NEED THE ANSWER! THIS IS REALLY HARD! (THE ANSWER IS NOT A I HAVE TRIED IT AND IT WAS WRONG AND ITS AN A

NSWER ONCE QUESTION SO I HAVE TO COMMENT IT)

Mathematics
2 answers:
Kobotan [32]2 years ago
5 0

Answer:

The answer is E

Step-by-step explanation:

hope it helps

ch4aika [34]2 years ago
5 0

Answer:

Option E

(-1, 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6)

Step-by-step explanation:

<h3><u>Given</u>;</h3>
  • -2 < n ≤ 6

So,

n is less than (-2) but greater than or equal to 6

Now, the possible value of n

-1, 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6

Thus, (-1, 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6) are the possible values of n

 

<u>-TheUnknownScientist 72</u>

You might be interested in
Help me on this math thing
deff fn [24]

a) \frac{6}{3}+9=2+9=\boxed{11} \\ \\ b) 8(2)-3+1=\boxed{14} \\ \\ c) 2(5)(-3)=\boxed{-30} \\ \\ d) 2(3)^2-8=2(9)-8=18-8=\boxed{10}

7 0
1 year ago
Simplify the following <br> (-4r^5)(2r^8)
jolli1 [7]
Multiplying a - and a + equals a - , -8r18
8 0
3 years ago
A woman is 10 times as old as her daughter. In 8 years she will be 4 times as old as her daughter. How old is the mother now?
jeka57 [31]

Answer:

Mom is 40 and her daughter is 4; in eight years, mom will be 48 and her daughter will be 12.

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Under his cell phone plan, Xavier pays a flat cost of $44 per month and $3 per
wolverine [178]

Answer:

Answer:

4.8 gigabytes

Step-by-step explanation:

Let the number of gigabytes of data = x

Xavier pays a flat cost of $44 per month and $3 per gigabyte. He wants to keep his bill at $58.40 per month.

The above expression above is represented by the equation:

$44 + $3 × x = $58.40

44 + 3x = 58.40

Solving for x

Subtract 44 from both sides

44 - 44 + 3x = 58.40 - 44

3x = 14.4

x = 14.4/3

x = 4.8 gigabytes

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
7y – 26 = 61 this is for math does anyone know what it is
AlladinOne [14]

Answer:

\frac{87}{7}

Step-by-step explanation:

on the picture

if it's helpful ❤❤❤

THANK YOU

8 0
3 years ago
Other questions:
  • On a certain island there are two populations of deer. after t years the numbers of deer in the two populations are p(t)=100et a
    5·1 answer
  • Identify the steps you would take to solve each equation. Then solve 7y + 6 + 4y + 13 = 26​
    14·1 answer
  • What is 5/8 +3/10 in simplest form
    11·1 answer
  • Solve for x and y x+y=32 x−y=8
    9·1 answer
  • Trey's truck has a 80 gallon tank. The fuel gauge points to . How much fuel does he need to fill that tank?
    7·1 answer
  • PLEASE HELP ME!!!
    10·1 answer
  • If 15 ounces of candy cost $3.75 what is the price per unit
    8·2 answers
  • Element X is a radioactive isotope such that every 11 years, its mass decreases by half.
    12·1 answer
  • What is the value of B for the following triangular prism?
    14·2 answers
  • Lan make 60 cakes. he gives 1/4 of the cakes to Helen. he gives 20 of the 60 cakes to sue. what fraction of the 60 cakes does he
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!