1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sindrei [870]
2 years ago
11

Which point is located in Quadrant ll

Mathematics
2 answers:
Fantom [35]2 years ago
8 0

Answer:

It would be D

Step-by-step explanation:

The Quadrant 1 is on the top left

The Quadrant 2 is on the top right

The Quadrant 3 is on the bottom left

The Quadrant 4 is on the bottom right

katrin [286]2 years ago
3 0

Answer:

(4,5)

Step-by-step explanation:

If you count the quadrants 1 and 2

                                            3 and 4

You might be interested in
To find the unit rate for $182
tino4ka555 [31]
Hey there <span>angelinarigole!

Question: 
</span><span>To find the unit rate for $182
----------
14feet

Answer:
</span><span>Divide both 182 and 14 by 14.

182</span>÷14=$13

14÷14=1

Hope this helps!

-Jayden
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which graph represents a function?<br> Graph A <br> Graph B<br> Graph C<br> Graph D
Fiesta28 [93]
Graph A represents a function
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is (x+1)(2x-4)(1/x+1)
Taya2010 [7]
(2x^3-6x-4)/x if your simplifying that's the answer 
5 0
3 years ago
Jylene and her brother had a total of $35.19 to buy school supplies. Jylene's school supplies cost $12.78. Her brother's school
gtnhenbr [62]

Answer:

13.41

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Look at picture. Tell me what G(x)=?
kari74 [83]
The answer is 3 :) hope helps
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A student earned grades of C,A,B, and A. Those courses had these corresponding credit hours: 4,6,1, and 6. The grading system as
    13·1 answer
  • Help me plz I don’t know this question it’s math
    14·1 answer
  • Jessica lived in spain and colombia for a total of 18 months in order to learn spanish. She learned an average of 160 words per
    10·1 answer
  • What is the radius of a cylindrical soda can with volume 512?
    10·1 answer
  • the price for internet on the phone at least $9 a month with starting November the price will be 11.34 what is the % increase​
    7·1 answer
  • Answer ASAP for brainly
    10·2 answers
  • Plz show work....hellp
    9·1 answer
  • Bell Ringer:Last week at the toy store where you work, you sold 46 board games
    7·1 answer
  • What is the answer to 18 times x equal to 6 with no decimal
    10·1 answer
  • Which ratios have a unit rate greater than 1? Choose ALL that apply
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!