1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Brilliant_brown [7]
2 years ago
6

Round to the nearest dollar. ​$7,562.36

Mathematics
1 answer:
Elan Coil [88]2 years ago
8 0

Answer:

the answer should be $7,562.00

You might be interested in
Find the solution set. |x|= 9<br> A. { }<br> B. {-3 , 3}<br> C. { -9, 9}<br> D. {-81, 81}
Ierofanga [76]

Answer:

C. { -9, 9}

Step-by-step explanation:

An absolute value equation has 2 solutions, a positive and a negative

|x|= 9

x= +9  and x = -9

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Matthew is throwing a pizza party. He pounds of cheese available and he
dimulka [17.4K]

Answer:

6 Pizzas

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
PLEASE PLEASE PLEASE HELP I WIL GIVE BRAINLIEST<br> ALSO PLS SHOW WORK
Tasya [4]
3 5/6 I took the test
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
The product of two consecutive positive<br> integers is 2550. Find the smaller number.
Paha777 [63]

Answer:

50

Step-by-step explanation:

n (n + 1) = 2550

n^2 + n = 2550

n = 50

n + 1 = 51

8 0
2 years ago
Find a range of th fucunction f(x)=4x-1 for the domain{-1,0,1,2,3}
vlada-n [284]
F(x) = 4x - 1

All you have to do is substitute the values in the domain for x in the function.

f(-1) = 4(-1) - 1
f(-1) = -4 - 1
f(-1) = -5

f(0) = 4(0) - 1
f(0) = -1

f(1) = 4(1) - 1
f(1) = 4 - 1
f(1) = 3

And so on.
7 0
3 years ago
Other questions:
  • Mr. Brown's class is collecting books for a book drive. They started with 2 books. On the first day, they had 6 books. On the se
    14·2 answers
  • an airplane climbs at a rate of 66.8 feet per minute. It descends at twice the rate that it climbs. Assuming it descends at a co
    11·1 answer
  • Divide 3xto the third power-2xto the second power-61x-20 by x-5
    5·2 answers
  • Elijah bought 3 3/4 pounds of groind hamburger meat for $11.00. What is the price per pound of the ground hamburger meat. Roind
    6·2 answers
  • For the following exercises, graph the pair of equations on the same axes, and state whether they are parallel, perpendicular, o
    9·1 answer
  • What is 3.248 repeating as a simplified fraction?
    10·1 answer
  • Use the GCF to factor 32x+56
    5·1 answer
  • What is 90900909909090909099009099090 +242424242424-6566556637
    5·1 answer
  • Which is the discriminant of 2x2 - 4x + 7 = 0
    8·1 answer
  • Is the converse of the statement valid?
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!