1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Jlenok [28]
2 years ago
8

MATCH EACH PLease quick

Mathematics
2 answers:
seraphim [82]2 years ago
3 0

Answer:

The green one go to the 5th one and the orange go to the 1st one and the red go to the 4th one and the purple go to the 3rd and the green go to the 2nd one

Step-by-step explanation:

Have a great day hope its right

Olin [163]2 years ago
3 0

Answer:

2 = 4

1 = 5

3 = 2

5 = 3

4 = 1

Step-by-step explanation:

Hope it's right sorry if it's wrong

You might be interested in
What is the exact value of sin(45)
Salsk061 [2.6K]
The answer is sqrt(2)

6 0
3 years ago
Marty's hourly rate is $20.59 per hour. He just received a
77julia77 [94]

Answer:

23.14

Step-by-step explanation:

= 20.59 x (12.4/100)

= 2.55316

= 2.55316 + 20.59

= 23.14316

= 23.14

I hope this helps.

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Which is greater, 3/4 or 11/16? How can you be sure?
Aleksandr-060686 [28]
3/4 because if you multiply to get the LCM (16)  it becomes 12/16 which is greater than 11/16
4 0
3 years ago
3 to the power of 2 + (15 ÷ 5 × 6) − 49
grin007 [14]

Answer:

i think its -31

Step-by-step explanation:

thats what i got

hope this helps :)

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
A Russian blue kitten costs $150 more than Manx kitten 9 blue kittens and 8 Manx kittens costs. Total of 14,100 write down a alg
Dmitriy789 [7]

Answer:

The equations 9x+8y=14100 and x = y+150 are in the simplest form.

Step-by-step explanation:

Given that:

Russian blue kitten costs $150 more than Manx kitten.

Cost of 9 blue kittens and  8 Manx kittens = $14100

Let,

x be the price of one Russian blue kitten.

y be the price of one Manx kitten.

According to given statement;

9x+8y=14100

x = y+150

Hence,

The equations 9x+8y=14100 and x = y+150 are in the simplest form.

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Lonnie ordered 12$ copies of the same book.h3 books cost 19$ each and the order has a 15$ charge.what is the total cost of Lonni
    8·2 answers
  • The cost for 3 shirts is $19.50. Find the unit rate of cost per shirt.
    7·2 answers
  • 1.
    5·2 answers
  • Choose the correct simplification of (7x3 − 8x − 5) + (3x3 + 7x + 1).
    13·2 answers
  • A linear equation determines a line in the xy plane
    11·2 answers
  • Please help me i am struggling with this, i will be giving brainliest and 20 points
    11·2 answers
  • I need help for my homework!!!
    13·2 answers
  • What is (2) (-3) (-4)
    6·2 answers
  • April May and June have 90 sweets between them. May has three-quarters of the number of sweets that
    13·2 answers
  • Four points are always coplanar if they: check all that apply.
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!