Answer:
N= -44/9 Hope this helped, <3
Step-by-step explanation:
Let's solve your equation step-by-step.
n−2=10n+42
Step 1: Subtract 10n from both sides.
n−2−10n=10n+42−10n
−9n−2=42
Step 2: Add 2 to both sides.
−9n−2+2=42+2
−9n=44
Step 3: Divide both sides by -9.
18. There are Personal Muth Trainer library. The 318 fiction books in the class ne number number of nonfiction books is 47 less than of fiction books. Part A About how many nonfiction books are there in the class library? Explain. Part B How many fiction and nonfiction books are there in the class library altogether? Show your work.
Lbs : 4, 8, 12, 16
cost : 6, 12, ?, 24
12 lbs would cost u $ 18 because the apples cost (6/4) = 1.50 per lb
Answer:
0.00558659217
Step-by-step explanation:
Answer:
3:4:7
Step-by-step explanation:
14-(3+4)
=14-7
=7
red:white:blue
3:4:7