1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
IRISSAK [1]
2 years ago
12

Figure out the combination.

Mathematics
1 answer:
vladimir2022 [97]2 years ago
7 0

Answer:

I don't understand this. Could you please give more information?

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What is the solution for the equation?<br> a+8/3=2/3
Readme [11.4K]
A+8/3 = 2/3
Or, (3a+8)/3 = 2/3 [taking LCM]
Or, 3a+8 = 2 [3 in both denominators are cancelled]
Or, 3a = 2-8
Or, a = -6/3
.•. a = -2,,
3 0
3 years ago
Estimate 10/11 x 1/9. BRAINLIEST TO PEOPLE WHO ANSWER CORRECTLY!!
vovangra [49]
C is the answer to the problem
6 0
3 years ago
Each month at Sea Stars, the
Tom [10]

Answer:

A good rule is to change 10 to 15 percent of the water each week. If your tank is heavily stocked, bump that up to 20 percent each week. A lightly stocked aquarium can maybe get by for two to four weeks, but this should be the maximum length of time between water changes.

Step-by-step explanation:

This is the correct answer you want

Please follow me

4 0
3 years ago
17. The radius of a circular path is 7m. Find the cost of fencing the path if the cost per meter is Rs.35​
Elis [28]

The cost of fencing the path is Rs 1539.38.

It is required to find the cost of  fencing the path.

<h3>What is circle?</h3>

A circle is a closed two-dimensional figure in which the set of all the points in the plane is equidistant from a given point called “centre”. The perimeter around the circle is known as the circumference.

Given that:

radius of a circular path is 7m.

Rate = Rs .35​ per meter

We know that

Circumference of circle =2\pi r

                                  2*\pi *7\\\\=43.98 m

Circumference of circle=43.98 m

Now,

Cost = Circumference × Rate

Cost =43.98× 35

Cost =  Rs 1539.38

Therefore, the cost of fencing the path is Rs 1539.38.

Learn more about circle here:

brainly.com/question/11833983

#SPJ1

6 0
2 years ago
Find the distance between each pair points (-4,6) and (3,-7) ​
Sonbull [250]
That is the distance between each pair points

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Devin has 8 lengths of ribbon 1 meter long each. she cuts the ribbon lengths into fourths. how many fourths will she have after
    9·2 answers
  • When calculated, the two differences given below are equal.
    9·1 answer
  • Find tan A<br><br> Help please
    14·1 answer
  • Write the equation of the line that passes through (0,3) and is perpendicular to the line y=-5x-4
    8·1 answer
  • : Find the slope between the two points given. Then, use the slope and point ONE to write the equation of the line in Point-Slop
    11·1 answer
  • A parallel system functions whenever at least one of its components works. Consider a parallel system of 5 components, and suppo
    14·1 answer
  • $220 for the 12ft of rope.How much is gor 1 feet?Find the unit rate.Round to the nearest hundredth if necessary
    9·1 answer
  • The point A(5, -2) has been transformed to A'(-5, 2). The transformation is described as ______.
    5·1 answer
  • 2px3qx5r someone answer please
    15·1 answer
  • 1. A boat drifted 15 m out into the water off Ocean Beach, where the shore drops off
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!