1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nostrana [21]
2 years ago
10

PLS HELP ME IM ON TIME4LEARNING

Mathematics
2 answers:
alukav5142 [94]2 years ago
7 0

Answer:

13

Step-by-step explanation:

12*12=144

5*5=25

\sqrt{169}  = 13

qaws [65]2 years ago
7 0

Answer:

It is 13 use the Pythagorean theorem and then you get 13.

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Find the value of x.
LUCKY_DIMON [66]

Answer:

586

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Helen drives 195 miles in 3 hours.
lawyer [7]
A. Helen is driving 65 mph
b. Matthew drove 310 miles
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
given that (0,-7) is on the graph of f(x), find the corresponding point of point for the function f(x+2)
Bas_tet [7]
The graph of f(x+2) is the graph of f(x) moved 2 units to the left. The corresponding point is ...
  (-2, -7)
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which one is the missing number? Help please
Readme [11.4K]
The answer is 2.
it’s adding 2 everytime!
5 0
3 years ago
.nxmdmxmxmdmmddmm mcmcmfmfmcmxmcmc fnnffn
lilavasa [31]

Answer:

what do you want to ask brother...

Step-by-step explanation:

or you post this by mistake.....

6 0
3 years ago
Other questions:
  • John is constructing a triangle with two sides 5cm and 7 cm and the included angle is 70°. First, John draws a 5cm segment on hi
    11·1 answer
  • What is the number of distinguishable letters in the word alphabet
    15·1 answer
  • Consider ΔDEF with centroid at point G and median EH. What is GH, if EG=3x+4 and GH=x+10?
    8·1 answer
  • Round 751446 to the nearest hundred thousand
    12·1 answer
  • What numbers are divisible by 3
    11·2 answers
  • A passenger traub keaves a depot 1.5 hours after a freight train leaves the same depot. The passenger train is travleing 18 mph
    14·2 answers
  • Help me plsssssssssssssssss
    13·1 answer
  • NEED HELP ON MATH HOMEWORK QUESTION, NEED HELP!!!
    6·1 answer
  • Please pls I need help
    10·1 answer
  • 4 tons of sawdust cost $3,120.00. What is the price per pound?
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!