1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Katen [24]
2 years ago
10

PLEASE HELP ME. ONLY HAVE COUPLE MORE MINS LEFT

Mathematics
1 answer:
ludmilkaskok [199]2 years ago
6 0

Answer:

11

Step-by-step explanation:

i dont really know but i think it is 11 because its all two numbers distance

You might be interested in
Mara had 7 cookies.She ate some Now she has 4 cookies. How many cookies did she eat? Draw a tape diagram
Leto [7]
She has eaten 3 cookies. 
And a tape diagram looks something like this. 

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which is the better value? 12 bottles of juice for $15.00, or 18 bottles of juice for $23.04?
ozzi
Second option sound way better!
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Property for 1• (a + 3) = a +3
mina [271]

Answer: Infinitely Many Solutions

Step-by-step explanation is below.

5 0
3 years ago
When is the additive relationship used? Select all that apply.
Mrac [35]

Answer:

your answer is for sure D but I think C is also the answer

Step-by-step explanation:

Additive relationship are two quantities can be expressed as related to each other through addition. It can be written as y = x + a, where y is related to x through the addition of a constant, a. The value for a may be positive or negative.

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Completely factor 7x^2 - 4x - 3
kondor19780726 [428]

Answer:

(7x+3) (x-1)

hope this helps!!:)

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Other questions:
  • PLEASE HELP 20 POINTS!!
    9·1 answer
  • Jan bought a blazer for 39.90. The price of the blazer was $38. What sales tax rate was she charged for this blazer?
    13·2 answers
  • What is the answer to this equation 5X + 4 = 49
    8·2 answers
  • The length of a rectangle is 3 more inches than its width. The area of
    15·2 answers
  • A scientist studied the migration patterns of two types of whales.
    9·1 answer
  • Which statement can be used to prove that a given parallelogram is a rectangle?
    11·1 answer
  • A 2-cup bottle of shampoo costs $11.20. What is the price per fluid ounce?
    15·2 answers
  • Select all the equations
    12·1 answer
  • Which relation is a function?
    6·1 answer
  • Determine whether the triangles can be proved similar. If they are similar, write a similarity statement. If they are not simila
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!