-5x+2y=6
2y=6+5x
y=5/2x + 6
x+3y=3
3y=3-x
y=-x/3+1
-2x+y=4
y=2x+4
4x+9y=-9
9y=-4x-9
y=-4/9x+1
Hope this helps.
Answer:
g
Step-by-step explanation:
Answer:
$2.16 per pound
Step-by-step explanation:
First, you would need to divide the price by the amount
$12.96 / 6 lbs = $2.16 per pound
That is the unit price
Here you go!!! Hope this helps!!!