Asuuing yo meant (h,k)=(-5,1/2)
equation is

(h,k) is center and r=radious
given that (h,k)=(-5,1/2) and r=1
h=-5
k=1/2


if you wanted us to expand
x
²+y^2+10x-y+25.25=1
Answer: The cost of 1 bottle of juice is $0.33 or 33 cents.
Step-by-step explanation: Divide the total cost by the amount of bottles of juice to find how much each bottle costs.
= 0.33
I think it is 3.25%. That is what I had got when I had did my math
This is a guess, but I think its A. I could be wrong though.
The answer to this question is x=4.