Answer:
50 pounds for $14.29 is the better option.
Step-by-step explanation:
$5.79÷20=$0.2895 per pound
$14.29÷50=$0.2858 per pound
$0.2895-$0.2858=$0.0037 saved per pound.

A - area, l - length, w - width

The answer is D. x²+2x+2.
Answer:
download Microsoft math solver app .
I am pretty sure that this app will help you to solve this question
<span>rational number, real number
</span>
Answer:
0.375
Step-by-step explanation: All you need to do is divide 3 and 8