1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
iogann1982 [59]
2 years ago
14

Divide the expressions then simplify

Mathematics
1 answer:
Helga [31]2 years ago
6 0

The numbers are unclear,  please repost.

Thanks!

Brainliest?

You might be interested in
hannahs hourly wage at the icecream shop is $5.85. the table shows the number of hours she worked. She estimates her earnings to
____ [38]
109.69 is act ual so her estimate is more
5 0
3 years ago
What is 56% written as a ratio A)56 to 1
stellarik [79]
It c) because it 56 out of 100
5 0
3 years ago
Mark is comparing prices of different brands before he goes shopping. Who has the best deal on ice cream​? ​ ​Brand Size & P
Mariana [72]

Answer:

Breyers is the correct answer

Step-by-step explanation:

$4.50/30 oz = .15

$15.36/128 oz = .12

$2.88/16 oz = .18

7 0
3 years ago
+12&lt;16<br> Please with steps :)
mixas84 [53]

Answer:

0,1,2,3

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
(08.01, 08.02, 08.03, 08.05, 08.06 MC)
fenix001 [56]
Is it x times 2 times y times 2? is that what it is asking or is it meaning squared
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • On the way to school, if the ratio of walkers to bus riders is 2:7, then the number of bus riders is ________ times the number o
    7·2 answers
  • mrs. Robbins read 6 nights in a row. she read between 13 and 42 pages but never read the same number of pages. what could the nu
    5·1 answer
  • There are 12 girls and 10 boys in Mrs. Jones’ Kindergarten class. How many ways can she choose a line leader and a caboose each
    8·1 answer
  • 2.
    6·1 answer
  • Please help me on the picture above. I will give points and give five stars for correct answer.
    11·2 answers
  • A recipe for pizza crust call for 3 cups of flour for every 1 cup of water.How many cups of water are needed for 21 cups of flou
    13·1 answer
  • Mrs. Brown gave her daughter, Shane, $250 to open a savings account. Each month, Mrs. Brown gives Shane $50 to deposit into her
    9·1 answer
  • Solve for d in terms of r
    5·2 answers
  • 2<br> 2. Evaluate (a + y)+ 2y if a = 5 and y = -3.<br> F 58<br> G -2<br> H 70<br> J 10
    6·1 answer
  • What is an equation of the line that passes through the points (-4, -5) and (-2, -6)?
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!