1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
evablogger [386]
2 years ago
13

The 10 students in the Environmental Club represent 5% of the students in

Mathematics
1 answer:
Archy [21]2 years ago
5 0

Answer:

200

Step-by-step explanation:

You might be interested in
I still don't get it 39 POINTS.!!!!!!<br><br><br> Find the area of the figure.
Tems11 [23]
Answer is 60m^3 I think
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Click on my profile and answer my unanswered questions plz and thx don't take the points or else u will be reported....thx
kati45 [8]

Answer:

Ok,

Did you know that there was a chicken that went 4 years without a head?

Did you know that it is illegal to chew gum in Signapore?

Step-by-step explanation:

Hope this brightens your day!

4 0
3 years ago
What is the simple interest earned on $7550 at a 3.9% interest rate for 6 years? Round your answer to the nearest cent.
Maslowich
I'm going to assume the rate, 3.9%, is for one year.

7550 * 3.9 * 6 = $176, 670 is the simple interest earned in 6 years with a rate of 3.9% per year.


Since you have the formula, why don't you do it yourself?
4 0
3 years ago
Find the length of side x.
Maru [420]
26.2 is your answer
4 0
2 years ago
⚠️⚠️please answer⚠️⚠️
Maurinko [17]

Answer:

The slope is -3/4 and the y-intercept is 1.

Step-by-step explanation:

B is the point where the line cross the y-axis, or vertical axis. Slope is the steepness of the line. Determined by rise over run. When the slope goes down 3 units, the slope goes to the right 4 units.

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A 5 lb. bag of potatoes this week is $3.50. Last week, it cost $2.75.
    14·1 answer
  • The pressure exerted on an object under water increases by 1 atmosphere every 33 feet below the surface of the water. At sea lev
    14·1 answer
  • Use the unit circle to find the value of tan (-180°).
    14·1 answer
  • Plz help me i need help as fast as possible im having trouble solve this plzzz -14−16+x=-12
    10·2 answers
  • What is the area of a circle with a radius of 15 feet. Use 3.14 for pi. Round 2 decimal places
    11·1 answer
  • Find the value of N needed to make the equation shown true <br> N+19=40
    6·2 answers
  • A. Wall paper border costs $12.89 for a 15 feet roll. How many rolls do you need to purchase?
    13·1 answer
  • Damon is buying meat by the pound at the deli. For every 5 pounds of meat he buys, he pays $8. What is the cost, per pound, for
    15·1 answer
  • Whats The Answer Marking Brainliest, Please explain your answer:D.......
    5·1 answer
  • £25 in the ratio 2:3
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!