3 pounds would cost $6.75
$4.50/2 = $2.25 per pound
$2.25 x 3 = $6.75
#a
V={Vowels of English alphabets}
#b
C={cube numbers between 0 to 50}
#c
M={y:y is a multiple of 3 less than 20}
$24 times 10 is $240 and $6 times 100 is $600 so 240+$600 is $840 then $840 devided by 4 is $210.
The relationships of the 4's is 40,000 and 4,000