1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
snow_lady [41]
2 years ago
15

Ahhh I’m stuck on this one please help

Mathematics
2 answers:
vodomira [7]2 years ago
8 0

Answer:

1.20 ÷ 4 = 0.30 per unit

Please mark as brainliest;)

Alexus [3.1K]2 years ago
5 0
A set of four chocolate bars costs £1.20. A single chocolate bar costs. A single chocolate bar costs £0.3. As a result, the price of chocolate bars per unit is £0.3.
You might be interested in
PLSSSSSSSSSSS HELPPPPPPP
olya-2409 [2.1K]
2.A
3.C
Hope this helped!!!
7 0
3 years ago
SOOO this jejwijsnxnJjxnndjjs
Tcecarenko [31]

Answer:

Step A) 250 times 3 months + 500 cause you already have that in your bank account= 1250

Step B) 12+12=24 so 250 times 24=6000+ 500 cause you already have that in your bank account= 6500

Step C) 8,300- 6500= 1800 then, 250 time 5 + 500= 1750, and 250 times 6 = 1500+500=2000 so you can go with whatever.

Step D) 3 years= 36 months so 250 times 36 months= 9000 so in three yrs you should have about 9500 bc you need to add the 500 on again. sry I could not do the graph but I hoped I helped. :)

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Admission to the fair costs $8.75. Each ride costs $0.50 to ride. You can spend at most $16. Write and solve an inequality to re
sergij07 [2.7K]
8.75 + 0.50 =9.25 dollars spend but she has 16 dollars so 16 - 9.25 = 6.75 dollars left
5 0
3 years ago
4(0.5f−0.25)=6+f what is f<br><br><br> I am so lost when we were doing this in class
muminat
4 (0.5f - 0.25) = 6 + f
2.0f - 1.0 = 6.0 + f
1.00f = 6.0 + f
f = -5.0
hope this is right,
~ Harley Quinn~
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the key difference between the graph of a linear relationship and the graph of a nonlinear relationship?
kakasveta [241]
<span>The main key difference between the graph of a linear relationship and the graph of a nonlinear relationship are linear relationship is the relation between variables which creates a straight line when spotted on a cartesian plane and linear relations have constant slope always.The key difference between the graph of an exponential relationship and the graph of a quadratic relationship is exponential relation is a mathematical function of the following form: f ( x ) = a x. where x is a variable, and a is a constant called the base of the function but quadratic relationship of the graph is the the standardized form of a quadratic equation is ax^2 + bx + c = 0,.</span>
4 0
4 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How can we tell if a number is divisible by 4?
    9·1 answer
  • Can someone please explain this.
    7·1 answer
  • Set up the integral needed to find the volume of the solid bounded by the hyperboloid z2 = 64 x2 y2 and by the upper nappe of th
    10·1 answer
  • A square piece of fabric has an area of 16x^2+40x+25 square inches. The length of each side of the fabric is cx+d, where c and d
    6·1 answer
  • Jays mom gave him 46 candies to give to his friends at his party He gave each of his friends 4 candies and had 2 left over How m
    14·1 answer
  • 6th grade math , help me please :)
    7·1 answer
  • What is the total area of a rectangular prism with a height of 10 feet, a width of 6 feet, and a thickness of 4 feet? A. 240 ft2
    10·2 answers
  • An iPhone selling for $1400 is on sale for the holiday for $400. What was the markdown rate? round to the nearest percent
    15·1 answer
  • If we can show<br> then EH || FG
    10·1 answer
  • Question 1 of 25
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!