1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vagabundo [1.1K]
2 years ago
5

Why it take much longer time ghan the time calculated

Mathematics
2 answers:
daser333 [38]2 years ago
7 0
What do you mean? Attach a picture
mrs_skeptik [129]2 years ago
3 0

Answer:

for what bro

Step-by-step explanation:

please mark me as brainlest

You might be interested in
PLZ HELP MARKIN BRAINEST!!!
galina1969 [7]
12 years, use the slope of the line of best fit to find the best estimate for the age of the child.

ex: (3,10), (6,20), (9,30), which means the y value of 40 must be 12.
3 0
3 years ago
The density of salt is 80 pounds per cubic foot (lb/ft3). 1 pound (lb) is approximately 0.4536 kilogram (kg). 1 cubic foot (ft3)
Leto [7]

Answer: Density = 1,282.26 kg/m^3

Step-by-step explanation:

Density =  80 lb/ft^3

We know that:

1lb = 0.4536 kg.

1ft^3 = 0.0283 m^3

then we can write:

1 = (0.4536kg)/(0.0283 m^3)*(1ft^3/lb)

we can multiply our equation by this, and it wont be affected, then we have:

Density = 80 lb/ft^3 = 80 lb/ft^3 (0.4536kg)/(0.0283 m^3)*(1ft^3/lb)

Density = 1,282.26 kg/m^3

6 0
3 years ago
4. If it costs $18 for 24 pounds of grapes, how much would 8 pounds cost? What is the unit rate?
Anon25 [30]

Answer:

144 and 18

Step-by-step explanation:

18 ×24=432÷3=144

7 0
3 years ago
The sum of two consecutive integers is 7. find the numbers
faust18 [17]
X + (x + 1) = 7

2x + 1 (-1) = 7 (-1)

2x = 6

2x/2 = 6/2

x = 3

x +1 = 3 + 1

x + 1 = 4

The two integers are 3, 4

hope this helps
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
At a certain clothing store, the clothes are displayed on racks. The clothes on each rack have similar prices but the prices amo
vekshin1
Answer: Stratified Random Sample
Hope this helps ʕ•ᴥ•ʔ
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Helppppp mathhhhhhhhhhh
    11·1 answer
  • I need the answer ASP What is the value of x? Enter in the box
    13·2 answers
  • HELP ME PLS LOVE U GUYS ,<322
    10·1 answer
  • What graph represents the inequality y≥2−2x?
    10·2 answers
  • (9x – 8) /<br> x + 10)<br> (x+2)
    15·1 answer
  • Paula can spend no more than $500 for a photographer to take specialty photos for the dinner. Aerial photos from a drone cost $2
    12·1 answer
  • PLEASE HELP WILL GIVE BRANLIEST
    5·1 answer
  • Write an equation of the line whose slope is -2 and whose y-intercept is 1.
    8·1 answer
  • Mrs. Zimmerman’s students build the first letter of their names out of wood. Holly builds an H using rectangles with the dimensi
    8·1 answer
  • Mike made a 9-inch sub sandwich. He needs to cut it into 2/3 inch pieces. How many pieces will he be able to cut?
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!