1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ANEK [815]
2 years ago
9

Please help? , no decimals please,please explain to see picture. ​

Mathematics
1 answer:
dalvyx [7]2 years ago
7 0

Answer:

8x\sqrt{3xy

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Robert's father is 4 years older than 3 times Robert's age. His father is 40 years old. Write the equation used to determine Rob
FrozenT [24]

Answer:

robert is 12 years old

Step-by-step explanation:

robert's age=x

40=3x+4

that's the equation

40=3x+4

=36=3x

x=12

8 0
3 years ago
(3x+2(4x-3)=10x(x+1)​
VMariaS [17]

Answer:

It is not equal and I have no idea how to explain it

3 0
3 years ago
Maggie spent $50 buying 11 magazines.Some of the magazines cost $4 and the rest cost $5.How many $5 magazines did she buy?
antiseptic1488 [7]

Answer: She bought 6 $5 magazines and 5 $4 magazines

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Aleigh scored 36 points on 9 questions on her test what is the unit rate for one question
Otrada [13]

Answer:4

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
The Widget Co. currently sells 800 widgets per week for a price of $7.00 each. Their market research indicates that for each $0.
valkas [14]
Serach it on the net 
5 0
3 years ago
Other questions:
  • Write an equation of the line in point slop form that passes through the two given points
    5·1 answer
  • Please help answer this <br><br> Thank you 20 points :)
    7·1 answer
  • The world record in the long jump is 29 feet and 4 1/2 inches. how many inches short of 10 yards is the record long jump?
    15·1 answer
  • Which function has the following domain and range?
    7·1 answer
  • Had there ever been a time where you were peer pressured? How did you feel ? What was the outcome?
    12·2 answers
  • A store purchased a DVD for $15.00 and sold it to a customer for 50% more than the purchase price. The customer was then charged
    9·1 answer
  • 1. Use the three-dimensonal figure to draw the orthographic projection for each indicated viewpoint or perspective.
    12·1 answer
  • Solve the equation.<br> 6 (7x + 7) = 7(6x + 6 )<br> Solution:<br> Help fast
    12·1 answer
  • Find the sine of ∠W.
    14·1 answer
  • During the first half of a basketball game, a team made 50% of their 40 field goal attempts. During the
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!