Amp =[6, - 2]
The period is 2pi/3
The graph is roughly like this
Answer:
$1.90 approx
Step-by-step explanation:
Given data
Amount paid= $74.94
Amount of gallons= 201/5 gallons of gas
= 201/5
=40.2 gallons
let us find the unit cost per gallons
Unit cost per gallon is = 74.94/40.2
Unit cost per gallon=$1.86
The price of gas is $1.90 approx
Hi!
<h3>Hundred thousands are </h3>
- 100,000
- 200,000
- 300,000
- 400,000
- 500,000
- 600,000
- 700,000
- 800,000
- 900,000
<h3>Where is 391,360 on this? </h3>
- 100,000
- 200,000
- 300,000
- 391,360
- 400,000
- 500,000
- 600,000
- 700,000
- 800,000
- 900,000
<u>It's between 300,000 and 400,000. </u>
<h2>The answer is 300,000 and 400,000. </h2>
Hope this helps! :)
-Peredhel
Answer:

Step-by-step explanation:
Work done is given by
, where d = length of cable and w = weight of cable.
Here, d = 175 ft and w = 3 lb/ft
Now, 
![work \ done= 3\left [175x-\frac{x^2}{2} \right ]_0^{175}](https://tex.z-dn.net/?f=work%20%5C%20done%3D%203%5Cleft%20%5B175x-%5Cfrac%7Bx%5E2%7D%7B2%7D%20%20%5Cright%20%5D_0%5E%7B175%7D)
![work \ done= 3\left [175^2-\frac{175^2}{2} \right ]](https://tex.z-dn.net/?f=work%20%5C%20done%3D%203%5Cleft%20%5B175%5E2-%5Cfrac%7B175%5E2%7D%7B2%7D%20%20%5Cright%20%5D)


Answer:
E,D
Step-by-step explanation: