Answer:
hello
Step-by-step explanation:
<span>Find which is a better package between the 2
10 pack of 2.1 ounce bar = costs 15.37
dollars
=> 2.1 x 20 = 21 there are a total of 21 ounce of bar
=> 21 / 15.37
=> 1.366 dollars / ounce
12 pack of 1.4 ounce bars = costs 15.35
=> 1.4 x 12 = 16.8, there are 1a total of 6.8 ounces of bar
=> 16.8 / 15.35
=> 1.094 dollars / ounce
Thus the second choice is the better package between the two. The 12 pack of
1.4 ounce bars.</span>
Answer:
He can make 2 burgers given the amounts
Step-by-step explanation:
If he has 2 lbs of turkey meat, and it takes 1 pound to make one burger, he could make 2 burgers.
2/1 = 2
Hope this helps! Please mark brainliest if correct
Answer:
1) 6
2) Ron is 12 and his. father is 36
3) Duke is 50 and Mae is 10 years old
Answer: Person, I am sorry!
Step-by-step explanation: I Don't know!