1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
rusak2 [61]
2 years ago
8

Please help me!!! I don't know! txcfygvubhjnlkm

Mathematics
1 answer:
topjm [15]2 years ago
7 0

Answer:

See explanation

Step-by-step explanation:

look photo

You might be interested in
The lengths of two sides of a right triangle are given. Find the length of the third side. Round to the nearest tenth if necessa
SVEN [57.7K]
Would be around 24.759
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
HELP PLEASE ILL GIVE BRAINLIEST
iren [92.7K]

The surface of the triangle count formula

A = b*h*1/2

A - area

b - base

c - height

The 1st triangle

A₁ = b₁*h = 6in * 8in *1/2= 24in²


The 2nd triangle

A₂ b₂*h = 10in * 8in*1/2 = 40in²


The total area of the two triangles is 24in² + 40in² = 64 square inches





3 0
3 years ago
Help please, im confused on what exactly y is
Amanda [17]

Answer:

3

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Estimate 540943 plus 382093
erma4kov [3.2K]
I hope this helps you

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Pleasee heelpp mee!!!! thank you:)
Studentka2010 [4]
I might not be right but i think it’s 104
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • I have no idea how to do this.
    5·1 answer
  • Plz I really need help plz I'm begging you
    6·2 answers
  • Subtracting a number is the same as adding its opposite.
    7·1 answer
  • Write the equation of the line in point-slope form that passes through (5, -1) and has a slope of 2/3
    10·1 answer
  • I need help some questions and good morning :)
    6·1 answer
  • HELP ASAP !I Really need help with this , can someone help me please ? I don’t quite get it & need to turn this in
    15·1 answer
  • The expression is 3 (x+4)-(2x+7) what is that equivalent too
    14·2 answers
  • A 5-pound bag of dog food costs $11.25. What is the unit price of the dog food in dollars per pound?
    14·2 answers
  • Find the GCF and LCM of each number using any of the methods.​
    14·1 answer
  • Urgent Can someone help me asap
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!