1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
artcher [175]
2 years ago
12

A 4-- pounds bag of chocolate bars cost $16.24. What is the unit price

Mathematics
1 answer:
ra1l [238]2 years ago
8 0

Answer:

4.06 i think

You might be interested in
Christine runs 4 miles in 30 minutes. At the same rate, how many miles would she run in 48 minutes?
zavuch27 [327]

Answer:

she would run 6.4 miles in 48 min

Step-by-step explanation:

hope it helps

8 0
3 years ago
Pls answer I need help majorly, don't answer if you don't know and if you want points tell me in the COMMENTS and I'll make a th
BlackZzzverrR [31]

Answer:

30

Step-by-step explanation:

I am serious because they are the same angle. Can someone help me with my question plz

5 0
3 years ago
Pls help me with this
grin007 [14]

Answer:

k=8

Step-by-step explanation:

divide both sides by 11 to get nine

then subtract 1 from both sides to get

8

7 0
3 years ago
36^ - 1/2 Wich is equivalent? A -18<br> B -6<br> C- 1/18<br> D- 1/6
STatiana [176]

Answer:

3rd

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
2n-3 sequence 1st term
Alexandra [31]
First term = 2(1) - 3 = 2 - 3 = -1
8 0
3 years ago
Other questions:
  • 1.) Simplity - 2(4m - 7)
    12·2 answers
  • The drawing shows the yard of the lang family. What is the perimeter of the yard?
    9·1 answer
  • jennifer is saving up to buy dress. she has saved up to $39 so far. that's three fifths of the money she needs to buy the dress.
    15·1 answer
  • Emily buys a dress for £48 and adds 25% onto the price before putting it into her shop window
    7·2 answers
  • A square dinner napkin 8 inches on each side is folded along it's diagonal.find the area of the folded napkin
    7·1 answer
  • Study the following production possibility curve. The number of data points that illustrate the proper allocation of resources i
    15·2 answers
  • Identify the lines that are perpendicular
    5·1 answer
  • Solve –|2x+3|=1 for x it might have more than one answer
    15·1 answer
  • A repairman estimated the cost of replacing a part in Mrs. James’ computer would be at most $225. The estimate included $35 for
    11·1 answer
  • If 0° &lt; θ &lt; 90° or 180° &lt; θ &lt; 270°, explain why sin 2θ is always positive.
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!