1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Harman [31]
3 years ago
7

What is the value of the expression when n=7

Mathematics
2 answers:
STALIN [3.7K]3 years ago
4 0
Can you tell us what the expression is in the question?
ozzi3 years ago
4 0
What is the equation in which n=7
You might be interested in
Sally is ordering lunch at a cafeteria. She has 3 choices for her salad, 2 choices for the main course, 4 choices for dessert an
Shkiper50 [21]
Hello there,

Your correct answer would be 72. Because 3x2x4x3= 72

I Hope this helps you!

~Jurgen
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the area of a rectangle with a length of 10 inches and width of 4 inches.
kipiarov [429]
10 x 4 = 40 inches squared
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
For y = 3x - 2x2 +5x3, show how to find the value for y, when x = 3. Show your work
Ugo [173]
Y= 3(3)–2(3)2+5(3)3
y= 9–2*3*2+5*9
y=9–12+5*9
y=9–12+45
y=42
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the result of 36 divided by 9? Use the number line to find the answer. A number line going from 0 to 39. The numbers 0,
Vladimir79 [104]

Answer:

4

Step-by-step explanation:

36/9=4

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Bruce owns a small grocery store and charges $4.75 per pound of produce. If a customer orders 5 pounds od produce how much does
andriy [413]
He charges 4.75 per lb....

so 5 lbs would cost (5 * 4.75) = $ 23.75 <==
7 0
3 years ago
Other questions:
  • I only need one solved I just need to understand how to do it ASAP. Please help me​
    6·1 answer
  • What operation does the power 1/2 represent? Can you think of operations that other fractional powers represent, such as 1/3, 1/
    12·2 answers
  • What is the length of side BC? Round your answer to the nearest tenth.
    5·1 answer
  • At a grocery store a 18 oz box of cereal costs $5.22. What is the price per ounce?
    13·2 answers
  • HELPPP pls?<br> Ill give brainliest and a friend
    15·1 answer
  • What is 32 oz divided 1.90$
    11·1 answer
  • What is the difference between 7.20 dollars and 2.70 dollars In unit prices
    11·2 answers
  • Guys please help me with the equations!!!
    10·1 answer
  • How do I find the missing side?
    8·1 answer
  • The figure shows Triangle ABC and some of its transformed images on a coordinate grid:
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!