1. b = $95.94 / 6
= $15.99
t = $15.99 / 20
= $0.80
2. A: $1.28 / 8 = $0.16 per oz
B: $1.68 / 12 = $0.14 per oz
Difference: $0.02 per oz
Answer: 56
Explanation: 28 pounds = 448 ounces
448/8=56
Answer:

Step-by-step explanation:
We need to find which statements are true.
Solution to find the same we will solve each statement and will conclude the same.
1. 
Now On solving we get;


So we can see that 0.70 > 0.66
Hence The given statement is False.
2. 
Now On solving we get;


So we can see that 0.5625 > 0.5
Hence The given statement is True.
3. 
Now On solving we get;


So we can see that 1.33 > 1.2
Hence The given statement is False.
4. 
Now On solving we get;


So we can see that 0.82 > 0.66
Hence The given statement is False.
Answer:
1) r, q, s. 2). 5
Step-by-step explanation:
1) from the given (q) is smaller than (r) and (s) is less than (q) by 2.
2) you need to make all the fractions have the same numerator so you will multiply both the firs and third fraction by 3÷3 ( which is 1 and will not affect the value but will make the numerator of the fractions equal) and the fractions between them is the second fraction and it's denominator is x and there is 5 fractions between the two numbers so there are 5 possible values of x
The quotient of -3/8 and -1/3 is 1 1/8.